Biwakowanie jest tanie ;)    

W poprzednich postach opisałam miejsca, które dla mnie osobiście są ważne. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że pobyt w Krakowie, czy wstęp do Wieliczki trochę kosztują, dlatego dziś postanowiłam napisać więcej na temat nieco tańszej formy wypoczynku, jaką jest biwakowanie. Oczywiście zakup porządnego namiotu trochę kosztuje, ale na tym akurat nie radze oszczędzać – długa, deszczowa i wietrzna noc szybko weryfikuje jakość zakupionego przez nas schronienia 😉 Porządny namiot kosztuje ponad 1000zł i posłuży nam naprawdę długo – pamiętajcie, by przez zakupem warto poczytać opinie klientów.

    Oczywiście namiot to podstawa, ale przydadzą się też materace i śpiwory. Generalnie zakładam, że wiecie, co zabrać na biwak, dlatego teraz napiszę, gdzie można znaleźć ciekawe miejsce na pobyt. W przypadku, gdy chcecie jechać nad morze, to na pewno świetnie sprawdzi się Poddąbie. Jest tam mnóstwo pól namiotowych w atrakcyjnych cenach, a do morza zaledwie kilka kroków.

Zastanawiacie się nad górami? Polecam Szklarską Porębę – tutaj pola namiotowe są w samym centrum miasteczka. A może jednak jezioro? Wybierzcie Krzynię – jest tu cicho, spokojnie i przede wszystkim bardzo tanio. Bez względu na wybór miejsca pamiętajcie, żeby ze względów bezpieczeństwa biwakować tylko na wyznaczonych terenach. Stanowczo nie jestem zwolenniczką biwakowania na dziko – choć nie jest to zabronione.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s