Andaluzja

W dzisiejszym poście zabieram was w podróż po Hiszpanii. Czy kiedykolwiek widzieliście ten piękny kraj? jeśli nie, to  zapraszam do  przeczytania dzisiejszego posta. A dzisiejszy post,   będzie o tyle ciekawy, że poruszę w nim temat Hiszpanii, ale  jej najpiękniejszej  części, jaką  bez wątpienia jest Andaluzja.

To piękny skrawek Hiszpanii,  który jest położony w jej północnej części. To co rzuca się od razu w oczy, po przybyciu do niej, to dwojakość roślin, oraz ptaków. Mam tu  na myśli dwu kontynentalność roślin i ptaków.  Drzewa liściaste, a obok nich palmy różnego rodzaju. Na wieżach siedzą gołębie, a obok nich zielone papugi, które za każdym razem na siebie krzyczą. Jest to spowodowane bliskością Afryki, która jest oddalona od końca brzegu Hiszpanii o około 140 kilometrów. Jak mówią mieszkańcy Andaluzji, przy dobrej, słonecznej pogodzie z brzegu Andaluzji widać Afrykę. Sami przyznacie, że to niesamowite uczucie, stać na jednym kontynencie i patrzeć na drugi.

Hiszpania ze swoją Andaluzją to przepiękne miasta portowe, a wśród nich prawdziwa perłą Kadyks. To co jest charakterystyczne dla andaluzyjskich miast, to naleciałości muzułmańskie, podczas ich panowania. Cechuje je przepych i rozrzutność. Piękno Andaluzji to także niesamowite botegi. Są to fabryki , produkujące brandy, z którego Andaluzja słynie na całym świecie. Jeśli macie okazję zwiedzić taką botegę, powinniście koniecznie z niej skorzystać. Niesamowite uczucie. Widzisz coś co ma kilkadziesiąt lat. Czujesz smak wina unoszący się dosłownie wszędzie, a na końcu degustujesz. Niesamowite emocje.

Tak jak wam pisałem, to co rzuca się od razu w oczy, po przybyciu do Andaluzji to dwojakość roślin, oraz ptaków. Drzewa liściaste, a obok nich palmy różnego rodzaju. Jest to spowodowane bliskością Afryki, która jest oddalona od końca brzegu Hiszpanii o około 140 kilometrów. Andaluzja to także walki byków i ich niesamowita sceneria. W miastach stoją areny, gdzie odbywają się walki byków. Wyglądają równie imponująco, co sama walka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s